magicznakartka.pl

Blog ogólnotematyczny o hobby, biznesie i internecie

Dom

Czym powinna charakteryzować się lodówka do kawalerki?

Czym powinna charakteryzować się lodówka do kawalerki?

Jednym z najpopularniejszych rodzajów mieszkań na rynku nieruchomości są bez wątpienia kawalerki. Charakteryzują się one niskim metrażem, a więc niską ceną zakupu lub wynajmu. Decydując się na zamieszkanie w kawalerce, trzeba mieć jednak na uwadze to, że należy w niej zastosować nietypowe pod wieloma aspektami rozwiązania. Zdecydowanie jedną z najważniejszych spraw jest wybranie odpowiedniej lodówki. Czym zatem powinna się charakteryzować lodówka do kawalerki i jak należy ją wybrać?

Jaki rozmiar lodówki wybrać?

Od czego powinno się więc zacząć wybieranie lodówki do kawalerki? Nie da się ukryć, że w tym wypadku zdecydowanie najważniejszą sprawą jest oczywiście to, jaki będzie jej rozmiar. Z uwagi na mały metraż mieszkania, a także konieczność zmieszczenia w nim innych koniecznych do wygodnego życia sprzętów, lodówka obecna w kawalerce musi cechować się naprawdę niewielkimi rozmiarami. Wiele osób może uważać to za kłopot, lecz jak się okazuje, w kawalerce najczęściej mieszka jedna, najwyżej dwie osoby, więc mały rozmiar lodówki nie musi być specjalnie dużym problemem.
Jaka zatem powinna być wielkość takiej lodówki? Jak wynika z analiz specjalistów, a przede wszystkim doświadczeń osób posiadających już w swojej kawalerce lodówkę, zdecydowanie najlepszy jej rozmiar to model o wysokości maksymalnie 85 centymetrów. Wydaje się to niewiele, lecz z uwagi na ilość mieszańców danego mieszkania, taki model jest naprawdę wystarczający do wygodnego korzystania z niego.

Pozostałe istotne parametry

Oczywiście sama wielkość lodówki to jeszcze nie wszystko, czemu warto się przyjrzeć podczas szukania odpowiedniego modelu do kawalerki. Podobnie jak w przypadku pełnowymiarowych modeli, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych z użytkowego punktu widzenia szczegółów i parametrów. O czym więc konkretnie mowa?
Niezwykle ważną sprawą podczas szukania dobrej lodówki jest to, jaka będzie jej klasa energetyczna. Im będzie on wyższa, tym najczęściej rosnąć będzie cena lodówki, lecz dość szybko taki wydatek zwróci się w postaci mniejszych rachunków za prąd.
Kolejną sprawą bardzo istotną z punktu widzenia kawalerki jest głośność pracy lodówki. Tak małe mieszkania najczęściej posiadają otwartą kuchnię, a to oznacza, że głośna lodówka może zwyczajnie przeszkadzać w spaniu. Warto więc zwrócić uwagę na to, jaką głośność deklaruje producent i przeanalizować pod tym kątem dostępne na rynku modele.
Na sam koniec warto się jeszcze przyjrzeć temu, jak lodówka będzie się prezentowała. Mały rozmiar i niewielka pojemność nie muszą oznaczać, że lodówka ma być brzydka.

Udostępnij