Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Etapy dezynfekcji mieszkania po zmarłych

13 kwietnia 2023 dezynfekcja


Po śmierci człowieka, w trakcie rozkładu ciała, uwalnianych jest ponad 30 różnych związków chemicznych, które stanowią realne zagrożenie dla naszego zdrowia. Właśnie dlatego przeprowadzenie profesjonalnej dezynfekcji mieszkania po zmarłym nie powinno być pomijane. Jakie są etapy dezynfekcji mieszkania po zmarłych? I kto się tym zajmuje? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule. 

Czym dokładnie jest dezynfekcja po zgonie? 

Dezynfekcja mieszkania po zmarłym polega na usunięciu chorobotwórczych drobnoustrojów z danego pomieszczenia i wszystkich powierzchni, które się w nim znajdują. Czynności te wykonywane są przy użyciu profesjonalnych środków dezynfekujących i urządzeń służących do oprysku ciśnieniowego, które gwarantują skuteczność i bezpieczeństwo dezynfekcji. Przy usłudze dezynfekcji wykorzystywane są zazwyczaj dwa rodzaje dezynfekantów — bakteriobójcze oraz wirusobójcze.

dezynfekcja

Dezynfekcja mieszkań po zgonach — jakie są etapy pracy? 

Etapy dezynfekcji mieszkania po zgonie są niemal w każdym przypadku identyczne. Dezynfekcja polega na niszczeniu wszelkich niebezpiecznych związków organicznych z powietrza, powierzchni i przedmiotów. Przed przystąpieniem do właściwej dezynfekcji należy przygotować pomieszczenia i zabezpieczyć  kanały wentylacyjne. Ponadto należy zsunąć lub wynieść meble, powynosić skażone biologicznie przedmioty, a także wynieść kwiaty i inne organizmy żywe. 

Właściwa część odkażania mieszkania składa się z dwóch etapów:

  1. W pierwszej kolejności rozpylany jest preparat biobójczy w formie suchej mgły lub mgły wodnej, w zależności od wybranej przez klienta metody. 
  2. W drugiej kolejności przeprowadza się ozonowanie pomieszczeń, co gwarantuje usunięcie groźnych patogenów z powierzchni mieszkania i znajdujących się w nim przedmiotów, a także z samego powietrza. Ozonowanie pomaga również pozbyć się uciążliwych zapachów i zneutralizować smród. 

Przeprowadzenie profesjonalnej dezynfekcji miejsca po zgonie może się odbyć zarówno w mieszkaniu, jak i pojeździe, a nawet pomieszczeniu biurowym. 

dezynfekcja po zgonie

Kiedy warto wykonać odkażanie po zgonie? 

Z profesjonalnej usługi odkażania pomieszczeń po zgonie należy skorzystać, jeśli:

  • w danym miejscu doszło do zgonu na skutek choroby zakaźnej, 
  • po śmierci w wyniku wypadku, zabójstwa, samobójstwa, 
  • zwłoki zmarłego znajdowały się w pomieszczeniu przez długi czas — należy jednak pamiętać, że rozkład po zmarłym następuje tuż po śmierci. 

Dezynfekcja ma przede wszystkim stworzyć bezpieczne i higieniczne warunki życia dla ludzi, którzy będą przebywać lub mieszkać w danym lokalu. Właśnie dlatego nie powinno się pomijać etapu dezynfekcji i ozonowania mieszkania po zmarłej osobie. Czynności dezynfekcyjne zlecić można firmie Kastelnik, która posiada profesjonalny sprzęt i wieloletnie doświadczenie w sprzątaniu po zmarłych i dezynfekcji mieszkań po zgonach. Nasze usługi świadczymy dla klientów z całej Polski, w tym z takich miast jak Białystok, Warszawa, Katowice.

Redakcja magicznakartka.pl

Uczymy o o rzeczach dnia codziennego!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Klocki dla dzieci
Finansowanie samochodów
dezynfekcja

Jesteś zainteresowany reklamą?

dezynfekcja