Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak stworzyć inteligentne mieszkanie w bloku?

27 czerwca 2022 inteligentne mieszkanie w bloku

Wiele osób zastanawia się, jak można stworzyć inteligentne mieszkanie w bloku. Warto się dowiedzieć nieco więcej na ten temat, a także zapoznać się z najlepszymi pomysłami.

Inteligentne oświetlenie

Wśród najważniejszych aspektów inteligentnego mieszkania w bloku można wskazać odpowiednie oświetlenie. Tradycyjne żarówki oraz lampy z powodzeniem można wymienić na modele, którymi da się sterować poprzez aplikację na smartfonie. W tym przypadku można się zdecydować zarówno na klasyczne żarówki, jak i produkty o bardziej zaawansowanych właściwościach. W smart home można w dowolny sposób sterować oświetleniem, a także zmieniać jasność, temperaturę oraz kolor świecenia.

Inteligentne gniazdka

Kolejnym przydatnym produktem w smart home są inteligentne gniazdka, które z powodzeniem mogą być wkładane do gniazdek tradycyjnych. Dzięki temu nie ma konieczności kucia ścian. Inteligentnymi gniazdkami także można sterować z aplikacji na telefon, co sprawia, że możliwe jest ich włączanie oraz wyłączanie bez wstawania z kanapy. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią sobie komfort podczas codziennego funkcjonowania. Oprócz tego umożliwia również monitorowanie zużycia energii elektrycznej.

Sterowanie muzyką

Inteligentne mieszkanie w bloku może być także miejscem, w którym dostępne będzie sterowanie muzyką. Inteligentne głośniki w obecnych czasach reagują na polecenia głosowe, co sprawia, że korzystanie z nich staje się o wiele wygodniejsze niż w przypadku tradycyjnych głośników. Wśród dostępnych opcji można wymienić rozpoczynanie odtwarzania muzyki, wstrzymywanie, a także przełączanie poszczególnych utworów. Możliwe jest również sterowanie głośnością.

Monitoring

Inteligentne systemy wewnątrz mieszkania w bloku mogą także obejmować monitoring. Dostępne na rynku kamery wewnętrzne z powodzeniem mogą rejestrować wszystkie działania, które odbywają się w mieszkaniu. Dzięki temu zawsze podczas nieobecności będzie można sprawdzić, kto jest w mieszkaniu i co dokładnie robi. Takie rozwiązanie z całą pewnością zwiększa poziom bezpieczeństwa danego lokalu mieszkalnego.

Czujniki dymu i zalania

W mieszkaniu w bloku bardzo przydatne mogą być także czujniki dymu oraz zalania, które uaktywniają się w sytuacjach związanych z zagrożeniem. Czujniki tego rodzaju wykrywają w powietrzu dym, a także nadmiar wody na podłodze. Po włączeniu się w nich alarmu użytkownik natychmiast dostaje powiadomienie i może sprawdzić faktyczny stan rzeczy, który dzieje się w danym mieszkaniu. Ma to znaczący wpływ na poziom bezpieczeństwa, a także zdrowie osób, które akurat znajdują się w danym lokalu mieszkalnym.

Oczyszczanie powietrza

Smart home w bezpośredni sposób łączy się również z różnego rodzaju funkcjami oczyszczającymi. Może być na przykład wykorzystywany w przypadku oczyszczania powietrza. W obecnych czasach bardzo popularne stały się także wszelkiego rodzaju roboty sprzątające, które usuwają z podłogi kurz oraz zabrudzenia. Warto korzystać z inteligentnego oczyszczania przestrzeni, ponieważ dzięki niemu możliwe jest zaoszczędzenie sporej ilości wolnego czasu.

Pracownia Forma

Redakcja magicznakartka.pl

Uczymy o o rzeczach dnia codziennego!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Najpopularniejsze style wnętrzarskie – inspiracje i porady
Koce i narzuty – jak wybrać najlepsze dodatki do salonu
Jakie są najlepsze materiały do budowy tarasu?

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jakie są najlepsze materiały do budowy tarasu?